Takistusrajal koos töötamine võib olla suurepärane meeskonna loomise kogemus nii teile kui ka teie koerale! Mitme Hard Dog Race võitja Bogdan Karpoviči sõnul on eduka võistlusel võtmetähtsusega järgnevad punktid:
– Kõige tähtsam on lõbutseda!
Mida rohkem investeerite aega tiimi enesekindluse ja vastupidavuse arendamisele, seda lõbusam on võistlustel.
– Takistusjooksu võistlused on palju keerukamad kui tavalised koerakrossi võistlused. Rada on väga varieeruv – ees ootab teid mustus, muda, muru, vesi ja muud takistused.
VAATA VIDEOSID
Bogdan soovitab teil vaadata võimalikult palju videosid eelmistest võistlustest.
– Uurige, milliseid takistusi kasutatakse ja treenige siis koos oma koeraga samalaadsetel takistustel. Meie esimesel Hard Dogi võistlusel ei tahtnud minu koer Invi minna agility tunnelisse ega madalal rippuva rehvi alla. Enne oma 2019. aasta võistlusi treenisime nende kahe takistuse jaoks ja tema esinemine oli suurepärane, kuna need olid talle juba tuttavad. Võistluse ajal soovitan rada jälgida ja kuulata vabatahtlikke, kes on tavaliselt takistuste juures. Nad selgitavad, kuidas takistusest korralikult läbi pääseda.
Kui on takistusi, mida te ei soovi teha, võite selle vahele jätta ja selle asemel sooritada karistusülesande – näiteks 30 kükki.
Teil on lubatud oma koera abistada. Võistluse ajal teete pidevalt tihedat koostööd. Bogdan soovitab teil koera abistamist treenida, et teie koeral oleks kogu aeg mugav ja ta ei ehmataks.
LEIA ÕIGE VARUSTUS
Varustuse mida selleks vajate on sama, mida koerakrossi puhul vajate; rakmed, bungee rihm ja jooksuvöö.
Invi kasutab tõmbamise ajal Freemotioni rakmeid. Kui teie koer ei ole tugev tõmbaja, siis sobivad hästi ka Line või Rock rakmed.
Bogdan jookseb kerge ja hingava CaniX vööga. Tema ja Invi on ühendatud täielikult elastse Bungee rihmaga. Võite kasutada ka Touring Bungee-d.
Enda jaoks on hea jooksujalatsipaar hädavajalik.
– Soovitan teil ka pahkluud kleepida veekindla teibiga või nihestuse vältimiseks kanda vastavaid tugisidemeid.
VÕISTLUSEL
Bogdan eelistab stressi vältimiseks kohale jõuda varakult.
– Kohale jõuame tavaliselt üks või kaks päeva enne võistlust. Kunagi kõndisime raja läbi päev enne võistlust, kuid korraldajad seda enam ei luba – nad tahavad, et see oleks üllatus!
Registreerimisel soovitab ta valida võimalikult varase algusaja.
– Sel viisil väldite rahvahulka rajal ja takistuste ääres.
REGULEERIGE OMA TEMPOT
Jooksmisel on oluline hoida ühtlast tempot.
– jagage oma energiat targalt kogu raja ulatuses; vastasel juhul võite kurnata end liiga vara.
Takistusjooksu võistlused on palju raskemad kui ainult jooksmine. Samuti võib nendel võistlustel olla palju künkaid.
– Soovitan enne niisugusele võistlusele minemist läbi viia mõned ülesmäge / allamäge toimuvad treeningud.
TEMPERATUUR
Võistlused toimuvad sageli suvekuudel. Treenimisel või võistlustel on ülioluline veenduda, et teie koer ei kuumeneks üle.
– Stardikoridor võib olla üsna pikk. Ma soovitan enne starti veeta võimalikult palju aega varjus ja veenduda, et teie ja teie koer oleksid tarbinud piisavalt vett.
PÄRAST VÕISTLUST
Pärast võistlust on oluline lasta koeral maha jahtuda näiteks joostes rahulikus tempos või jalutades.
– Samuti annan koerale vett, venitan tema lihaseid ja teen talle massaaži.
Bogdan on aastaid teinud koerakrossi ja on osa rahvusvahelisest CaniXi meeskonnast Non-stop Dogwear. Tema ja Invi tegid oma esimese taksitusjooksu võistluse Poolas kaks aastat tagasi. Nad lõpetasid teisena.
– Koheselt jäi silma Facebookis teave Hard Dog Race kohta. Seda polnud ma kunagi varem teinud. Ma ainult jooksin ja see võistlus tundus mulle väga lõbus! Ma tean oma koera – ta on väga innukas tegema kõike, mida talle pakun, ja lisaks väga konkurentsivõimeline. Kujutasin teda ette, et ta läbib kõik takistused ja saab koos minuga vette minna, mida ta armastab. Otsustasin proovida.
- aastal võitis duo Poolas ja Saksamaal HDR BASE. Tšehhis saavutasid nad meeste klassis 2. koha ja said üldarvestuses 3. koha. Samuti võitsid nad Ungaris HDR WILDi.
Allikas: nonstopdogwear.com
Kommenteeri